CSM LUGOJ, DE NEOPRIT

CSM Lugoj este de neoprit în Cupa României. După ce săptămâna trecută a eliminat-o pe Deva, ieri lugojenii s-au impus echipei din Ghiroda.  Meciul s-a decis după prelungiri, la loviturile de departajare, deoarece după 120 de minute scorul a rămas neschimbat, 0-0. Partida a fost una dramatică, iar echipa care mers mai departe a fost cea care a avut moralul mai puternic și mai multă determinare. Hotărâtor a fost portarul Barbu, care a parat două șuturi, față portarul gazdelor care a apărat doar un șut, pe cel expediat de Jula. CSM Lugoj merge în următoarea fază, cu scorul general de 4-3. Astfel echipa lugojeană s-a dovedit a fi mai bine pregătită fizic, fiind urmărită din tribune de Iosif  Rotariu, fratele antrenorului principal. Deznodământul a adus, după cum era de așteptat bucurie în tabăra lugojenilor, după un meci jucat la 29 de grade Celsius și urmărit de spectatori destul de mulți.