CSM LUGOJ, ELIMINATĂ DIN CUPĂ

Echipa de fotbal CSM Lugoj a fost eliminată ieri după – amiază din Cupa României, de către divizionara B – Energeticianul Petroșani, într-un meci jucat pe Stadionul Municipal, de la orele 17. Lugojenii au pierdut la limită cu 2-1. La pauză scorul a fost 1-0 pentru oaspeți, printr-un gol marcat dintr-un șut de la circa 20 de metri, în minutul 35. Andrei Sărăcin a încurcat spre final planurile Energeticianului, egalând în minutul 78, cu un lob peste portar la colțul lung, de la 9 metri, în urma unei incursiuni pe flancul stâng. Deși jocul se îndrepta spre prelungiri, în minutul 87, echipa din Petroșani a reușit să-și adjudece calificarea, printr-un gol marcat din interiorul careului. CSM Lugoj a aliniat următoarea formație: Barbu, Mărgan, David, Predescu, Kracunjel, Mărmăneanu, Jula, Săndescu, Precupanu, Sărăcin și Raţiu. Au mai intrat Cărăbaș, Dobra și Socaci.