CSM LUGOJ, ÎNVINSĂ ACASĂ

CSM Lugoj a pierdut acasă cu CSM București, în etapa a XIII-a a diviziei A1 de volei feminin. Campioana s-a impus cu 3-0 și a lăsat trupa de pe Timiș pe locul al șaptelea în clasament. Lugojencele au început bine meciul și le-a lipsit un singur punct pentru a câștiga primul set. Formația din Lugoj a condus cu 24-20, 25-24 și 26-25, dar în final a cedat setul cu 26-28. Deși s-au luptat pentru fiecare minge, în seturile următoare voleibalistele pregătite de Ugljesa Segrt nu au mai reușit să își revină, astfel că după 73 de minute de joc, partida s-a încheiat cu 3-0 pentru CSM București (pe seturi 28-26, 25-13 și 25-21. Pentru CSM Lugoj au punctat: Nina Kocic, Nina Jakic, Ivana Dinic, Daiana Roman, Elena Babic, Daiana Balintoni și Andreea Petra. Etapa viitoare, sâmbătă 16 februarie, CSM Lugoj va juca în deplasare la ultima clasată, CSU Belor Galați.