ETAPĂ FAVORABILĂ TIMIȘENILOR, ÎN LIGA A III-A

Runda a cincea din Liga a III-a la fotbal a adus trei victorii pentru cele patru echipe din Timiș din seria a IV-a. Doar Lugojul s-a ales fără puncte, deoarece a pierdut acasă derby-ul județean cu Ghiroda, scrie timișplus.ro. Totuși, lugojenii au rezistat, deși au pierdut cu 2-0. Abia în minutul 82, Ghiroda a deschis scorul prin Marco Giuricici, iar ultimul gol l-a marcat în minutul 90 Alexandru Baranyi. Cu 2-0 a câștigat și Dumbrăvița acasă cu Deva. Raul Briciu a deschis scorul în minutul 19, iar diferența a crescut chiar înainte de pauză, după un penalti transformat de Mădălin Stancu. Surpriza a produs-o însă Giarmata, care a câștigat cu 2-1 acasă cu Reșița. Mircea Stupu a deschis scorul în minutul 4, dar Dragoș Săulescu a egalat în minutul 11. Marius Călin a marcat golul victoriei în minutul 78.