ÎNFRÂNGERE UMILITOARE PENTRU ASU POLI

ASU Politehnica Timişoara a fost învinsă ieri cu scorul categoric de 5-0 de către Luceafărul Oradea, în deplasare, în penultimul test al timişorenilor înainte de debutul în Campionatul Ligii a II-a, unde în prima rundă o vor întâlni pe Chindia. Jucătorul meciului a fost Vasile Pop care a reuşit să-şi treacă numele pe lista marcatorilor de patru ori. Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, gazdele marcând o singură dată, în minutul 40, din lovitură de la 11 metri. În cea de-a doua parte a jocului Luceafărul s-a dezlănţuit, reuşind să puncteze de patru ori. Pentru  2-0 a marcat Prejmereanu în minutul 53, iar următoarele trei reuşite i-au aparţinut aceluiaşi Pop, care a marcat în minutele 58, 78 şi 80. Pentru ASU Poli, echipă antrenată de lugojeanul Cosmin Petruescu urmează sâmbătă, de la ora 20, pe Stadionul Dan Păltinişanu, ultimul meci de verificare înainte de începerea noului sezon, când îi va întâlni pe basarabenii de la FC Zimbru Chişinău.