LUGOJUL ARE UN VICECAMPION LA JUDO

Palmaresul secției de judo a Clubului Sportiv Școlar Lugoj s-a mărit cu încă o medalie națională importantă. Performanța a fost obținută în cadrul Campionatului Național U 21, ce s-a desfășurat la Drobeta Turnu-Severin. Deși are doar 16 ani, judocanul Ioan Dzitac, component al lotului național, a cucerit medalia de argint la categoria 55 kg. Colegul său de lot, de la CSȘ Lugoj, Flavius Lungu, s-a clasat pe poziția a șaptea. La această categorie au fost înscriși 28 de sportivi. Pentru judocanii de la CSȘ Lugoj urmează o altă competiție importantă, în 20 aprilie, la Deva au loc calificările de la etapa zonală pentru finalele naționale la nivelul de vârstă U 13 și U 15. Delegația lugojeană are în componență șapte sportivi.