MEDALII PENTRU LUPTELE LUGOJENE

Luptele lugojene s-au afirmat încă o dată în fruntea celor mai bune școli de pregătire sportivă din țară. Practicanții stilului libere din cadrul Clubului Sportiv Școlar Lugoj au completat palmaresul cu un titlu de campion național și două medalii de bronz în întrecerile de pe saltea care au contat pentru finala națională de cadeți a cluburilor și liceelor cu program sportiv. Competiția a avut loc în perioada 23-25 aprilie la Sfântu- Gheorghe. Pe prima treaptă a podiumului de premiere a urcat Ionuț Suclea, pregătit de antrenorul Valentin Cimponeriu. Sportivul, component al lotului național a fost medaliat cu aur la categoria 80 kg, și a primit tricoul de campion. Pentru CSȘ Lugoj a mai punctat Adrian Szilaghy, pregătit tot de Valentin Cimponeriu, care a intrat în finala pentru locurile 3-5 și a fost medaliat cu bronz la categoria 71 kg. CSȘ Lugoj a mai obținut o  medalie de bronz la stilul lupte feminine, prin Amalia Popovici, elevă la Liceul Teoretic Traian Vuia. Sportiva pregătită de antrenorul emerit Avrămuț Todorescu și antrenorul Laurențiu Macarei s-a clasat pe locul trei la categoria 53 kg.