O ÎNFRÂNGERE ÎN A1 ȘI O VICTORIE ÎN A2

Cele două echipe de volei ale CSM Lugoj și-au trecut în palmares, în acest weekend, o victorie și o înfrângere. Potrivit lugojexpres.ro, formația care activează în prima divizie a voleiului feminin românesc a jucat în deplasare, cu CSU NTT Data Cluj. Deși au mizat pe o victorie, voleibalistele din Lugoj au părăsit terenul fără să câștige vreun set. Gazdele s-au impus, după 90 de minute de joc, cu 3-0, pe seturi 25-23, 25-22, 25-23. Tot în deplasare a evoluat și echipa secundă a CSM Lugoj, care activează în Divizia A2. Formația lugojeană a învins CSM Sibiu cu 3-0, pe seturi 29-31, 19-25, 16-25 și a reușit să își treacă în palmares cea de-a treia victorie (din cinci jocuri) în actuala ediție de campionat.