O NOUĂ ÎNFRÂNGERE, A ȘASEA

Fotbaliștii de la CSM Lugoj au înregistrat o nouă înfrângere, a șasea la rând, de această dată pe teren propriu, în fața formației Cetate Deva. Jocul s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru oaspeți, deși lugojenii au condus la pauză cu 1-0, prin golul marcat de Sărăcin. Deva a reușit egalarea în minutul 56, din lovitură de la 11 metri, pentru ca în minutul 88 să puncteze decisiv. Cu doar trei puncte adunate din trei egaluri, lugojenii ocupă penultima poziție în clasament, la 10 puncte distanță de formația hunedoareană, aflată pe locul 14, care nu este retrogradabil. În 23 noiembrie, CSM va juca tot pe teren propriu, de la orele 15, cu CS Hunedoara, locul 9 cu 18 puncte. În Divizia D, CSO Făget a pierdut pe teren propriu, cu 1-0, în fața celor de la Mașloc.  După 15 etape, făgețenii ocupă poziția 14 cu 11 puncte, doar două mai mult decât Parța, aflată prima sub linia salvatoare. Etapa viitoare, în 22 noiembrie, CSO va juca la Ciacova.