Rezultate parțiale la alegerile locale 2020. Cine câștigă primăriile din Timiș

S-au stabilit câștigătorii primăriilor la alegerile locale în Timiș, după încheierea numărătorii paralele realizată în județ.

Vezi aici lista cu toți primarii câștigători, pe localități. (în curs de actualizare)

  1. Balinț –
  2. Banloc – PNL – Lucian Trifonescu
  3. Bara –
  4. Bârna –
  5. Beba Veche – PSD – Ioan Bohăncanu
  6. Becicherecu Mic –
  7. Belinț –
  8. Bethausen –
  9. Biled – PNL – Ovidiu Ioan Oprișa
  10. Birda –
  11.  Bogda –
  12. Boldur –
  13. Brestovăț –
  14. Buziaș – PNL – Sorin Munteanu
  15. Bucovăț – PMP – Gheorghe Pop
  16. Cărpiniș –
  17. Cenad – USR – Andrei Tița
  18. Cenei – Partidul Republican – Sirgean Tanasin
  19. Checea – PNL- Florin Daniel Florea
  20. Chevereșu Mare –PSD- Marcel Muia
  21. Ciacova –
  22. Comloșu Mare – PSD – Alexandru Lucaciu
  23. Coșteiu – PSD – Petru Carebia
  24. Criciova –
  25. Curtea – Partidul Republican- Marinel Crăciunescu
  26. Darova –
  27. Denta – PSD – Petru Tapanov
  28. Deta – PNL – Petru Roman
  29. Dudeștii Noi – PNL – Ioan Goșa
  30. Dudeștii Vechi – PNL- Bono Cucalan
  31. Dumbrava –
  32. Dumbrăvița – USR – Horia Bugarin
  33. Făget –
  34. Fârdea – PSD – Violeta Murari
  35. Fibiș –
  36. Foeni –
  37. Gătaia – PNL – Raul Cozarov
  38. Gavojdia –
  39. Ghilad –
  40. Ghiroda – PNL -Ionut Stănușoiu
  41. Ghizela – PNL- Mircea Mirean
  42. Giarmata –PMP- Claudiu Mihălceanu
  43. Giera – PSD – Radu Ionel Vicol
  44. Giroc – PSD – Iosif Ionel Toma
  45. Giulvăz – PSD – Florentin Cristeți
  46. Gottlob – PNL – Gheorghe Nastor
  47. Iecea Mare – PSD – Liviu Tomulea
  48. Jamu Mare – PNL – Petre Gagea Neagă
  49. Jebel – PNL- Dan Vatriș
  50. Jimbolia – PNL – Darius Postelnicu
  51. Lenauheim – PNL -Ilie Suciu
  52. Liebling – PNL- Ioan Munteanu
  53. Livezile –
  54. Lovrin – PNL – Marius Vasile Graur
  55. Lugoj – PNL – Claudiu Buciu
  56. Mănăștiur –
  57. Margina –
  58. Mașloc –
  59. Moravița – PNL – Bogdan Brăzdau
  60. Mosnița Nouă – PNL -Florin Bucur
  61. Nădrag – PSD – Liviu Munteanu
  62. Nițchidorf – PSD – Dănuț Drăghici
  63. Ohaba Lungă –
  64. Orțișoara –
  65. Otelec – Pro România – Silvia Fekete
  66. Pădureni – PNL – Dorin Ignuța
  67. Parța –
  68. Peciu Nou –
  69. Periam –
  70. Pesac –
  71. Pietroasa –
  72. Pișchia – PNL- Ioan Sas
  73. Racovița –
  74. Recaș – PSD – Pavel Teodor
  75. Remetea Mare – PSD- Ilie Golubov
  76. Săcălaz – PMP – Nicu Viorel
  77. Sacoșu Turcesc –
  78. Șag – PSD – Flavius Roșu
  79. Sânandrei – Claudiu Coman
  80. Șandra – PNL- Luchian Savu
  81. Sânmihaiu Român –
  82. Sânnicolau Mare – PNL- Dănuț Groza
  83. Sânpetru Mare – PSD -Viorel Popovici
  84. Saravale – PSD -Sava Stoian
  85. Satchinez – PNL- Florin Cheaua
  86. Secaș –
  87. Știuca –
  88. Teremia Mare – PNL – Cornel Gui
  89. Timișoara – USR Plus – Plus Dominic Fritz
  90. Tomești –
  91. Tomnatic – PSD –  Vasiu Stoian
  92. Topolovățu Mare –
  93. Tormac – PNL – Marius Lazăr
  94. Traian Vuia – PSD – Vasile Petruescu
  95. Uivar –
  96. Valcani – PNL -Dragos Buicu
  97. Variaș –
  98. Victor Vlad Delamarina – PSD – Ioan Cristian Cardaș
  99. Voiteg –  PSD –  Cristian Nicolae Marinescu,

 

sursa: observatordetimiș.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *