RIPENSIA A SPART GHEAŢA

FC Ripensia, una din cele trei echipe timişorene de fotbal care evoluează în liga secundă, pare să fi depăşit perioada mai nefastă prin care a trecut, după ce a înregistrat trei eşecuri consecutive şi a spart gheaţa învingând-o ieri pe Millenium Giarmata, echipă de Liga a III-a, cu scorul de 3-1.  Meciul s-a desfăşurat pe terenul celor de la Giarmata. Gazdele au rezistat o singură repriză în compania echipei timişorene de eşalon superior şi chiar au reuşit să conducă la pauză cu scorul de   1-0, prin reuşita lui Beloescu din minutul 17. În repriza a doua însă Ripensia a revenit în joc şi a marcat de trei ori, prin Adrian Popa în minutul 63, Mansour în minutul 65 şi Marian Anghelina în minutul 82.  Gruparea timişoreană va juca ultimul meci de pregătire înaintea începerii campionatului sâmbătă, pe teren propriu, când o va întâlni pe CSM Reşiţa.